Faktury

Automatyczne generowanie i wysyłka faktur

Ręczne wystawianie faktur dla każdego z uczestników wydarzenia jest bardzo pracochłonnym zajęciem. Wsłuchując się w potrzeby naszych użytkowników oraz problemy z którymi się borykają, wprowadziliśmy kolejne usprawnienie w platformie eventshaper – automatyczne generowanie i wysyłkę faktur. Jest to opcjonalne udogodnienie dla wszystkich organizatorów, dla których bliski jest powyższy problem. Pozostałym organizatorom system pozostawia możliwość wyłączenia generowania i wysyłki faktur.

Jeżeli wydarzenie jest płatne system będzie świadom konieczności wystawienia faktur dla uczestników. Po udanej rejestracji uczestnika, tak jak w wypadku darmowego wydarzenia, zostanie do niego wysłane potwierdzenie rejestracji. Jednak w wypadku wydarzenia płatnego do wiadomości email potwierdzenia uczestnictwa zostanie dołączona faktura PROFORMA. Istnieje również możliwość wyłączenia wysyłki faktur PROFORMA z emaila potwierdzającego.

Kolejnym nowym elementem systemu eventshaper, jest automatyczne generowanie faktur VAT dla uczestnika konferencji, w momencie potwierdzenia dokonania płatności za uczestnictwo. W zależności od konfiguracji wydarzenia, potwierdzenie płatności może być automatycznie przetwarzane przez system, gdy otrzyma informację o płatności internetowej lub może być wprowadzone ręcznie przez organizatora wydarzenia po otrzymaniu płatności gotówką czy przelewem na konto. Tak wygenerowana faktura będzie również dostępna dla organizatora z poziomu panelu Listy uczestników.

W każdym momencie organizacji, trwania wydarzenia lub po zakończeniu wydarzenia organizator ma możliwość pobrania wszystkich wygenerowanych faktur tak, aby móc przekazać je w całości do działu księgowości.