Identyfikatory, Bilety, Certyfikaty

Tworzenie i wydruk materiałów graficznych

System do kompleksowej organizacji konferencji eventshaper zaskoczy Cię wszechstronnością i wbudowanymi możliwościami. Najlepszym tego przykładem jest moduł to tworzenia materiałów graficznych, w którym zaprojektujesz identyfikatory na swoją konferencję, przygotujesz wejściówki na koncert lub festiwal oraz stworzysz certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu. Moduł umożliwiający tworzenie materiałów graficznych łączy w sobie funkcjonalności korespondencji seryjnej oraz projektowania graficznego, a wszystko to dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej.

Interfejs do tworzenia materiałów graficznych składa się z dwóch głównych części - interaktywnego podglądu tworzonego materiału graficznego oraz sekcji ustawień. Część ustawień składa się z trzech zakładek odpowiadających za wymiary i tło, pokazywane informacje oraz ustawienia wydruku. Rozpocznij od ustalenia odpowiedniego wymiaru i doboru tła materiału graficznego, który projektujesz, następnie wybierz które informacje mają się w nim znaleźć i rozmieść je w oknie podglądu zgodnie ze swoim projektem. W ustawieniach wydruku wybierz rozmiar strony i zdecyduj czy chcesz drukować jeden czy wiele projektów na stronę.

Identyfikatory na konferencji

Częstą praktyką wśród organizatorów konferencji jest przygotowanie identyfikatorów dla uczestników. Identyfikatory zazwyczaj zawierają informacje takie jak tytuł konferencji, imię i nazwisko, stanowisko/tytuł i firma. Eventshaper umożliwi Ci również dodanie kodu QR do identyfikatora. Aby to wszystko wykonać przejdź do sekcji ustawień materiału graficznego i po kolei dodaj wszystkie pola oraz rozmieść je w sekcji podglądu. Każde pole danych może być dodatkowo ostylowane odpowiednim rozmiarem i kolorem czcionki. Tłem dla identyfikatora może być na przykład obrazek zawierający logotyp Twojej firmy, konferencji, czy też głównych sponsorów imprezy.

Po zaprojektowaniu identyfikatora przejdź do zakładki ustawień wydruku i wybierz opcję wydruku dla jednego i dla wielu uczestników zgodne z wymogami drukarni czy też kompatybilne z Twoim sprzętem, jeśli planujesz wydrukować wszystko samodzielnie. Opcja wydruku dla wielu uczestników pozwoli Ci wygenerować plik PDF ze wszystkimi identyfikatorami.

Z doświadczenia wiemy, że podczas organizowania różnego typu imprez takich jak sympozja, targi i kongresy większość uczestników zapisuje się z odpowiednim wyprzedzeniem, ale niektórzy rejestrują się na miejscu w dniu konferencji i to organizator musi zadbać o odpowiedni identyfikator dla spóźnialskich. W takich wypadkach eventshaper pomoże Ci wygenerować identyfikator dla pojedynczego, nowo utworzonego uczestnika z poziomu listy sprawdzania obecności. Pamiętaj jedynie, aby oznaczyć projektowany materiał graficzny jako identyfikator w interfejsie edycji.

Bilety i certyfikaty uczestnictwa

Moduł do tworzenia spersonalizowanych materiałów graficznych w eventshaper umożliwi Ci również przygotowanie i wydruk jakichkolwiek innych projektów. Jeśli organizujesz imprezę sportową - mogą to być numery startowe, jeśli organizujesz koncert - bilety a jeśli Twoja firma zajmuje się profesjonalną organizacją szkoleń, możesz wygenerować certyfikaty uczestnictwa czy też dyplomy. Jeśli dysponujesz czytnikiem kodów QR, to każdy materiał graficzny, który zawiera kod może służyć do identyfikacji uczestnika.