crypto bank
0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 13 Second

W ostatnich latach stosunkowo często można spotkać się z oszustwami dotyczącymi rzekomo cudownych produktów lub usług związanych z inwestowaniem. Od nieomylnych formuł do quasi-magicznych metod obiecujących nieograniczone zyski, dla pewnych ludzi wszystko jest możliwe, a ich jedynym celem jest zdobycie pieniędzy i danych tych użytkowników, którzy w wielu przypadkach z niewiedzy lub nawet z konieczności ufają tym syrenim śpiewom. Jednym z nich jest Crypto Bank.

Choć nie jest to żadna nowość, rynek jest nękany tego typu propozycjami. Są to na ogół mało widoczne i bardzo zorientowane na kurs strategie, które pojawiają się i znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czasami jednak znajdujemy o wiele bardziej złożone środowiska, o lepiej zorganizowanym formacie i z pozorami powagi, które następnie przestają odpowiadać. Tak może być w tym przypadku, który przeanalizujemy poniżej.

Czym jest Crypto Bank?

Czym jest Crypto Bank

Z technicznego punktu widzenia, z pozoru, mówimy o środowisku ukierunkowanym na zarządzanie i inwestowanie w kryptowaluty, ze szczególnym uwzględnieniem Bitcoina. Jak na razie jest dobrze. Problem zaczyna się, gdy zagłębimy się nieco bardziej w ten temat.

Prezentacja Crypto Bank jest całkiem udana, jednak ostatecznie ma na celu uwiarygodnienie propozycji, w której sugeruje się, że użytkownik inwestuje za pośrednictwem nieomylnego narzędzia. Jest to rzekomy algorytm, który będzie oferował zysk we wszystkich przypadkach na rynku kryptowalut. Co więcej, nie jest to niski zysk, proponuje on rentowność, która znacznie przekracza średnią rentowność jakiegokolwiek produktu inwestycyjnego będącego w użyciu. Czyni to poprzez stwarzanie pozorów pewnego rodzaju gwarancji w działaniu. Innymi słowy, bez względu na to, jak będzie rozwijał się rynek, zawsze uzyskamy pozytywne wyniki z tym algorytmem.

Należy zauważyć, że wybór nazwy jest całkiem odpowiedni i jest zgodny z bardziej wyrafinowanymi oszustwami, które widzieliśmy w ostatnich latach. Celem jest maksymalne upiększenie środowiska, w którym przechwytywane są środki i dane użytkownika. Ale w tym przypadku pojawia się również zmienna, ponieważ istnieje kilka firm lub podmiotów, które zajmują się koncepcją banków kryptowalutowych.

Mamy przykład szwajcarskiej firmy SEBA, która promuje się jako bank kryptowalutowy, który nie ma absolutnie nic wspólnego z tym projektem. Jest to prawdziwa firma, oferująca legalnie przyjęte i certyfikowane usługi.

Krótko mówiąc, prezentacja została wymyślona tak, aby wyglądała jak najbardziej legalnie i atrakcyjnie.

Co oferuje Crypto Bank?

Co oferuje Crypto Bank

Trading jest modelem inwestycyjnym, w którym użytkownik ponosi ryzyko. Jest to absolutna prawda, którą każdy, kto miał do czynienia z rynkami, rozumie, akceptuje i zarządza nią w celu racjonalnego inwestowania. Jeśli zastosujemy tę rzeczywistość do handlu kryptowalutami, poziom ryzyka jest jeszcze bardziej zwielokrotniony.

Rynek kryptowalut jest o wiele bardziej zmienny niż inne rynki. I chociaż rzeczywiście istnieją możliwości biznesowe, które mogą generować bardzo wysoki poziom rentowności, inwestorzy mogą również znaleźć się w złożonych sytuacjach, w których straty mogą być ogromne. Jeśli jest jedna rzecz, której inwestorzy kryptowalutowi są pewni, to jest to fakt, że nie ma narzędzia, programu, kursu czy systemu, który nieomylnie gwarantuje rentowność. I o wiele mniej stałą rentowność w bardzo wysokich procentach.

Mało jest inwestorów, którzy nie zakładają, że w ramach operacji z kryptowalutami pojawiają się również straty. Ale poza tym, nie ma konkretnego modelu, który gwarantuje zysk w ogóle, a w rzeczywistości, jak zobaczymy poniżej, nawet wskaźniki techniczne i sygnały handlowe nie są niczym więcej niż narzędziami do przybliżenia zachowania rynku.

Tak więc centralna oś proponowana przez Crypto Bank zaczyna się od fałszu: nie istnieje żaden algorytm, żadne narzędzie, żaden wskaźnik, który byłby w stanie zagwarantować, że nasza inwestycja w kryptowaluty będzie zawsze pozytywna, a także, że będzie to robić z wysokim zwrotem.

A dlaczego jako przynętę wybierają algorytm?

  • W każdej próbie oszustwa wygląd ma fundamentalne znaczenie. Widzieliśmy wcześniej, jak nieprzypadkowy był wybór nazwy i powiązanie z bankiem kryptowalutowym, jak promują się również niektóre legalne firmy.
  • Fakt powiązania rentowności z algorytmem również nie jest przypadkowy. Najprawdopodobniej jest to zaczerpnięte z doświadczeń ostatnich kilku lat handlu algorytmicznego. Pamiętajmy, że handel algorytmiczny to forma inwestowania, w której decyzje o interpretacji sygnałów lub momentów rynkowych nie są podejmowane przez człowieka, lecz przez algorytm zaprogramowany na szereg określonych parametrów.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %